Aktualności

 • 23.03.2017

  THERMOSILESIA CoolDay

  Rusza THERMOSILESIA CoolDay, a więc cykl spotkań szkoleniowych organizowanych w różnych częściach Polski wspólnie z firmą LG.

  Celem THERMOSILESIA CoolDay jest prezentacja nowości w ofercie produktowej marki LG oraz promowanie wiedzy o F-gazach.

  Na spotkaniu można więc będzie zobaczyć i pozyskać informację o nowych urządzeniach LG: ARTCOOL, Deluxe oraz Standard Plus, a także porozmawiać z p. Pawłem Olszewskim ekspertem w dziedzinie F-gazów. Nasz ekspert jest Członkiem Zarządu oraz rzeczoznawcą Krajowej Izby Gospodarczej Chłodnictwa i Klimatyzacji, a także egzaminatorem na certyfikat F-gazowy.

  THERMOSILESIA CoolDay odbędą się na śląsku, we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie oraz Krakowie. Liczba miejsc na poszczególnych spotkaniach jest ograniczona.

  Szczegóły na temat organizowanych eventów (dat, miejsc) można uzyskać u doradców handlowych.

 • 13.03.2017

  Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na FWiSK 2017

  Za nami kolejna edycja targów Forum Wentylacja i Salon Klimatyzacja 2017. W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w tym największym branżowym wydarzeniu. Jesteśmy przekonani, że zarówno dla nas, jak i dla Was wspólne spotkanie było niezwykle owocne, w końcu WE ARE FOR YOU.

  Na targach zaprezentowaliśmy wszystkie marki, które znajdują się w naszej ofercie. Klimatyzatory ROTENSO, VIVAX, LG oraz MITSUBISHI ELECTRIC, wentylatory i kurtyny powietrzne FERONO, pompki skroplin SWEDO, rury miedziane w otulinie TIVENTO czy akcesoria montażowe IVENSIS. Po raz pierwszy pokazaliśmy chemię profesjonalną dedykowaną branży HVAC, a więc markę CLEANAIRIX.

  Największym Waszym zainteresowaniem cieszyła się marka ROTENSO. Na tragach pokazaliśmy najnowsze modele, które wkrótce znajda się w oficjalnym cenniku instalatora. Szczególnie intrygowała Was kolorystyka nowych jednostek.

  Cieszymy się, że biznesowe rozmowy, choć poważne, odbywały się w przyjaznej, targowej atmosferze.

  Jeszcze raz dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska.

 • 22.02.2017

  Zapraszamy na FWiSK 2017

  Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska 71 podczas 15 edycji targów Forum Wentylacja i Salon Klimatyzacja 2017.

  Targi odbędą się w dniach 7 - 8. 03.2017 w CTK MT Polska w Warszawie na ul. Marsa 56.

  Udział w Forum Wentylacja i Salon Klimatyzacja 2017 jest debiutem firmy THERMOSILESIA na międzynarodowych targach dlatego na stoisku firmy zostaną zaprezentowane wszystkie marki z oferty: jednostki ścienne oraz systemy klimatyzacji Rotenso, klimatyzatory VIVAX, LG oraz MITSUBISHI, a także akcesoria montażowe IVENSIS, pompki skroplin SWEDO oraz rury miedziane w otulinie TIVENTO.

  Zapraszamy na stoisko 71.

 • 22.09.2016

  Agregaty skraplające inverterowe Rotenso RAHU

  Firma THERMOSILESIA poszerzyła swoją ofertę o kolejne produkty - agregaty skraplające inverterowe Rotenso RAHU.

  Dzięki modułowi sterującemu RCU-AHUBOX możliwe jest podłączenie inverterowych jednostek zewnętrznych Rotenso do wymienników ciepła w centralach wentylacyjnych. Rozwiązanie można zastosować w każdym obiekcie komercyjnym. Dostępne są jednostki zewnętrzne o mocy od 5,2 do 16,1kW.

  Sterowanie modułem:

  • odbywa się poprzez sygnał napięciowy 0-10V w zakresie wydajności od 0 do 100%
  • bezpotencjałowy sygnał pozwala na uruchomienie jednostki zewnętrznej w trybie chłodzenia
  • bezpotencjałowy sygnał pozwala na uruchomienie jednostki zewnętrznej w trybie grzania

  Sygnały wyjściowe:

  • bezpotencjałowy sygnał w momencie, kiedy jednostka zewnętrzna pracuje w trybie odszraniana
  • bezpotencjałowy sygnał w przypadku wystąpienia problemu/błędu i jeśli moduł sterujący lub agregat pracuje w trybie alarmu

  Hurtownia klimatyzacji THERMOSILESIA jest liderem dystrybucji klimatyzacji w Polsce. Urządzenia marki Rotenso znajdują zastosowanie w wielu prestiżowych inwestycjach w kraju.

 • 03.08.2016

  Rotenso MINI RVF 28,0KW I 33,5KW już dostępne!

  Oferta systemów MINI RVF Rotenso została wzbogacona o dwie nowe jednostki zewnętrzne o mocy 28 kW oraz 33,5 kW.

  Dzięki zwiększeniu zakresów wydajności agregatów, system MINI VRF umożliwia podłączenie aż do 19 jednostek wewnętrznych.

  Systemy VRF doskonale nadają się dla klimatyzacji budynków jednorodzinnych, niewielkich budynków komercyjnych oraz przemysłowych. Kompaktowe rozmiary i niska waga jednostek zewnętrznych ułatwiają znalezienie dogodnego miejsca na montaż. Całkowita długość instalacji — wynosząca 120m — pozwala na łatwe jej rozprowadzenie.

  Hurtownia klimatyzacji THERMOSILESIA jest liderem dystrybucji klimatyzacji w Polsce. Urządzenia marki Rotenso znajdują zastosowanie w wielu prestiżowych inwestycjach w kraju.