Artykuły

 • 09.10.2017

  Opis poszczególnych systemów RVF Rotenso

  Zainteresowanie systemami VRF oraz ich montażem staje się coraz bardziej popularne w Polsce. Każdego miesiąca Dział systemów klimatyzacji THERMOSILESIA dokonuje dziesiątki wycen oraz odbywa liczne spotkania i deweloperami oraz inwestorami, którzy chcą na powstających budynkach wdrożyć tego typu rozwiązania. Postaram się przybliżyć systemy oferowane przez markę ROTENSO.

 • 27.07.2017

  System RFV Rotenso, a systemy wody lodowej

  System RFV Rotenso to systemy klimatyzacyjne ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego. Dzięki temu rozwiązaniu syste ma możliwość regulacji przepływu czynnika w zależności od tego, czy klimatyzowany obiekt ma zapotrzebowanie na chłód czy ciepło. System wody lodowej to system chłodzenia pomieszczeń wodą o temperaturze od 5 do 14 °C. Za wytwarzanie chłodu odpowiada agregat wody lodowej.

 • 13.07.2017

  Zalety RVF Rotenso w porównaniu z systemem multi split

  Wielu inwestorów indywidualnych czy komercyjnych zastanawia się nad wyborem, czy zdecydować się na instalację typu multi split czy wybrać system RVF. Oba rozwiązania różnią się od siebie, oba mają swoje wady i zalety. W poniższym tekście postaram się wskazać najważniejsze z nich.

 • 30.06.2017

  Pompki skroplin BlueDiamond

  Decyzja o wprowadzeniu w 2013 roku do oferty THERMOSILESIA pompek skroplin marki BlueDiamond poprzedzona była wnikliwymi testami oferowanych przez brytyjskiego producenta urządzeń przeznaczonych do odprowadzania kondensatu. Odwiedziliśmy siedzibę firmy Anglii, gdzie został nam zaprezentowany proces produkcji pompek. Nasza wizyta u producenta, który działa w oparciu o normy ISO 9001 oraz samodzielnie przeprowadzone próby potwierdziły wysoką jakość urządzeń BlueDiamond.

 • 19.06.2017

  Wydajne systemy klimatyzacji Rotenso dla restauracji i hoteli

  Podstawową funkcją obiektów HoReCa jest zapewnienie komfortu przebywającym w nich gościom. Jedynie zadowolony z pobytu w hotelu, czy odpowiednio o obsłużony w restauracji klient jest w stanie ponownie skorzystać z oferowanych przez lokal usług. Oprócz zapewnienia odpowiedniego standardu pokoju, czy wartościowego posiłku istotną kwestią jest zapewnienie wysokiej jakości powietrza, najlepiej odpowiednio klimatyzowanego i oczyszczonego. Tylko w ten sposób zaspokojone potrzeby klienta sprawią, że będzie on w pełni zrelaksowany.