Decyzja o wprowadzeniu w 2013 roku do oferty THERMOSILESIA pompek skroplin marki BlueDiamond poprzedzona była wnikliwymi testami oferowanych przez brytyjskiego producenta urządzeń przeznaczonych do odprowadzania kondensatu. Odwiedziliśmy siedzibę firmy Anglii, gdzie został nam zaprezentowany proces produkcji pompek. Nasza wizyta u producenta, który działa w oparciu o normy ISO 9001 oraz samodzielnie przeprowadzone próby potwierdziły wysoką jakość urządzeń BlueDiamond.

Pompki skroplin BlueDiamond okazały się ciche, wydajne i niezawodne w odprowadzaniu nawet dużych ilości kondensatu, co potwierdzone jest trzy letnią gwarancją producenta. Dzięki swojej niezawodności produkty te szybko zyskały uznanie współpracujących z THERMOSILESIA instalatorów co sprawiło, że zostaliśmy liderem dystrybucji marki BlueDiamond w Polsce.

Obecnie w naszej ofercie znajduje się 6 pompek kondensatu, których dobór zależy od długości i wysokości montowanej instalacji klimatyzacyjnej. Wśród nich znajduje się nowa pompka MicroBlue®, od której rozpoczniemy krótkie omówienie każdego urządzenia.

BlueDiamond MicroBlue

MicroBlue®

Największą zaletą tego urządzenia jest cicha praca (17 dba), kompaktowe wymiary (w porównaniu do pozostałych modeli Blue Diamond) oraz możliwość zamontowania w dowolnej orientacji do 2 metrów od jednostki wewnętrznej klimatyzatora, niezależnie od tego czy pompka pracuje „na sucho” czy „na mokro”. MicroBlue® w swojej pracy wykorzystuje sprawdzoną technologię wykrywania poziomu termistora. Dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko zatkania lub zatopienia przełączników pływakowych.

 • Maksymalna wydajność: 5 l/h
 • Maksymalna wysokość podnoszenia: 5m
 • Maksymalna wysokość zasysania: 2m

 

BlueDiamond MiniBlue BlueDiamond MiniBlueR

MiniBlue®, MiniBlueR®

Pompki posiadają, wszystkie zalety technologii rotacyjnej pompek membranowych. Są wystarczająco małe, aby zmieścić się w kanale oraz posiadają wystarczającą moc, aby zamontować je z dala od klimatyzatora. Charakteryzują się cichą pracą, dzięki czemu można je montować w przestrzeni sufitowej. Obie pompki zapewniają instalatorom pełną elastyczność przy pozycjonowaniu i są proste w montażu tzn. mogą pracować na istniejącym rurarzu zarówno „na sucho” jak i „na mokro”. Dodatkowo pompkę MiniBlueR® można „uzbroić” w zbiornik skroplin.

 • Maksymalna wydajność: 8 l/h
 • Maksymalna wysokość podnoszenia: 8 m
 • Maksymalna wysokość zasysania: 5 m

 

BlueDiamond MaxiBlue

MaxiBlue®

Pompka została zaprojektowana z myślą o instalacjach, w których występuje wysoki procent wilgotności. Wtedy, pomimo niewielkich rozmiarów, efektywnie odpowiada za odprowadzenie kondensatu. Pompka MaxiBlue® może być zamontowana w dowolnej orientacji (do 8 m od klimatyzatora) i jest wyjątkowo cicha, dzięki czemu jest idealna do instalacji, w których kluczowe znaczenie ma niski poziom hałasu.

 • Maksymalna wydajność: 14l/h
 • Maksymalna wysokość podnoszenia: 8m
 • Maksymalna wysokość zasysania: 8m

 

BlueDiamond MicroBlue

MegaBlue®

Pompka MegaBlue® jest idealnym narzędziem tam, gdzie istnieje konieczność odprowadzenia kondensatu na znaczną odległość. Pompka jest w stanie pompować skropliny na wysokość aż sześciu kondygnacji. Jak wszystkie pompki marki BlueDiamond, dzięki technologii rotacyjnej pompy membranowej charakteryzuje się dużą wydajnością, cichą pracą i niskim poziomem wibracji.

 • Maksymalna wydajność: 50l/h
 • Maksymalna wysokość podnoszenia: 20m
 • Maksymalna wysokość zasysania: 7m

 

BlueDiamond ArctikBlue

ArctikBlue®

Pompka zaprojektowana z myślą o zastosowaniu do usuwania kondensatu z urządzeń chłodzących (tj. lady chłodnicze czy lodówki) stosowanych, zarówno w małych sklepach, jak i w sklepach wielkopowierzchniowych. ArctikBlue® została wyposażona w stalowy zbiornik tacy ociekowej oraz w pompkę MegaBlue®, która jest w stanie odprowadzić do 50 litrów wody, zebranej na tacy) w ciągu godziny swojej pracy Zapobiega to rozwojowi niebezpiecznych dla zdrowia mikroorganizmów.

 • Maksymalna wydajność: 50l/h
 • Maksymalna wysokość podnoszenia: 20m
 • Maksymalna wysokość zasysania: 7m

 

Powyższa, krótka charakterystyka pompek BlueDiamond pokazuje ich podstawowe zastosowanie. Więcej informacji na temat parametrów, wydajności uzyskają Państwo od doradców handlowych THERMOSILESIA oraz z przygotowanych przez nas ulotek produktowych.